Owa-dekor

Okładziny elewacyjne GREINPLAST

Panele elewacyjne można stosować w różnorodny sposób. Zazwyczaj nie wykonuje się z nich całych elewacji, choć nie ma do tego przeciwskazań. Stanowią element dekoracyjny, wykończenie detali architektonicznych. Bardzo często przyklejane są np. między oknami, co daje niezwykle ciekawe efekty estetyczne. Mogą stanowić kontrast do całości elewacji lub ją uzupełniać, a bogata paleta kolorów i form pozwala stworzyć
niepowtarzalną elewację. 

Okładziny elewacyjne idealnie odzwierciedlają strukturę naturalnego drewna, czy kamienia. Zaletą tego systemu jest większe bezpieczeństwo niż przy zastosowaniu desek naturalnych, ponieważ materiał jest niepalny a przy okazji niezwykle prosty w montażu. W przypadku paneli nie wymaga się specjalnego systemu mocowania, klejone są bezpośrednio na warstwę zbrojącą. 

Panele nie powodują dodatkowego obciążenia na elewacji, co jest istotne przy ociepleniu styropianem i wełną mineralną. Mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie można pozwolić sobie na znaczne obciążenia ścian zewnętrznych. Kolejną zaletą paneli jest to że, nie wymagają kosztownych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych, tak jak jest to w przypadku tradycyjnych desek. Powierzchnia panelu zabezpieczana jest lazurem z systemem UV Protect chroniącym przed działaniem promieni słonecznych i znacznie wydłużającym czas użytkowania wyrobu.

ELEWACYJNE PANELE KWARCOWE

Okładzina elewacyjna akrylowa Greinplast OEA KG i Greinplast OEA KP

Okładzina elewacyjna akrylowa Greinplast OEA KG to panele imitujące swym wyglądem płyt kwarocwe (Greinplast OEA KG ) OEA KP płyty piaskowca (OEA KP ).. Służy do wykonywania dekoracyjnych elementów powierzchni na zewnątrz budynku. Sposób mocowania paneli oraz niska waga pozwalają na ich wykorzystywanie na powierzchniach, gdzie przy tradycyjnych materiałach, ze względu na ich ciężar byłoby to niemożliwe lub wymagałoby specjalnych zabiegów albo specjalnego systemu montażowego.Panele mają wymiar 100 cm x 40 cm i 3mm grubości. W tym systemie zastosowano fugę, dzięki czemu układ paneli na ścianie nie przypomina tynku, ale daje subtelny i elegancki efekt wykończeniowy. Zmienna szerokość fugi, wynoszącą zależnie od koncepcji projektanta – od 3 do 20 mm pozwala nadać swoisty charakter budynku. Zastosowane absorbery UV zabezpieczają elewację przed nadmiernym nagrzewaniem się i destrukcyjnym wpływem promieniowania słonecznego.

Bardzo istotnym faktem jest to, że panele kwarcowe są elastyczne, co pozwala wykonać z nich między innymi łuki. Cecha ta dodatkowo sprawia, że łatwo jest je przykleić do ściany. Można trwale ułożyć je na podłożu, używając cienkiej warstwy kleju i nie ryzykując, że któryś z paneli się odkształci lub ukruszy.

Kolorystyka

Okładzina elewacyjna - imitacja deski
Okładzina elewacyjna akrylowa Greinplast OEA to panele o różnym kształcie i wielkości imitujące tradycyjne materiały wykończeniowe takie jak: deska, bal ciosany. Służą do wykonywania dekoracyjnych elementów powierzchni na zewnątrz i wewnątrz budynku. Sposób mocowania paneli oraz ich niska waga pozwalają na wykorzystywanie ich na powierzchniach gdzie przy tradycyjnych materiałach ze względu na ich wagę było to niemożliwe lub wymagało specjalnego systemu montażu.

Kolorystyka